Otevřeno o víkendech a svátcích.
Pátek - podvečer, sobota 9-22h, neděle 9-15h

Klikni = prohlídka Jestřebí boudy

Vítejte na stránkách Jestřebí boudy !

Jestřebí bouda slouží již léta veřejnosti zásluhou úpických turistů a jejich příznivců

Přijďte pobejt !!!

Za ohřátou medovinou - poté
Napsal uživatel Jarik   
Pátek, 24 Únor 2012 14:40

Dnešní den pro mě nezačíná nejlíp! Ráno vstávám sám, ještě levou nohou a samozřejmě pozdě! Při pohledu z okna se na mě mračí vlhko a nevlídno. Při pomyšlení na domluvu s partou přátel, že vyrazíme podpořit naši akci "Za ohřátou medovinou" na Jestřebí boudu, mi přeběhne mráz po zádech. Nejraději bych se vrátil do vyhřátého pelíšku. Ale můj vrozený smysl pro kamarádství :-) mi nakonec nedovolí zůstat doma. A tak jsem byl v domluvený čas na místě srazu a společně jsme se vydali na Jestřebí boudu.

Řeknu Vám, že na to, jak počasí ráno vypadalo, byla cesta velmi příjemná. Místy se sluníčko snažilo přemoci závoje plujících mraků a párkrát se mu to skoro povedlo. Po příchodu na boudu naši partičku čekalo překvapení. Jestřebí bouda byla obložena spoustou běžek a hospoda plná odpočívajících a sušících se turistů. Tak tohle jsme fakt nečekali v tomhle počasí. Ale je to dobře, že sem lidé chodí za každého počasí. Proto tady Jestřebí bouda je!

Našli jsme si volná místa, usadili se a samozřejmě zakoupili, za směšný peníz, diplom za účast. Potom přišla na řadu ohřátá medovina. Proto jsme sem šli, že. Po dobrém jídle, které pro všechny příchozí turisty zodpovědně připravila parta našich kamarádů ve službě, nám nezbylo nežli opustit útulné prostředí boudy a vydat se na zpáteční cestu. Padla mlha a venku teď bylo ještě hůř než při cestě nahoru. Díky tomu se nikdo z nás nezdržoval "kocháním" okolní přírodou a mazali jsme nejkratší cestou k domovům. Já tak ještě stihám odpolední rodinnou oslavu. Takže mi ten den končí dobře, vzhledem k tomu, jak špatně začal.

 
 

Sněhový zpravodaj

Aktuální informace o sněhu na Brendách: viz online kamera.
Podrobné informace najdete na www.jestrebihory.net nebo www.rtyne.cz