Otevřeno o víkendech a svátcích.
Pátek - podvečer, sobota 9-22h, neděle 9-15h

Klikni = prohlídka Jestřebí boudy

Vítejte na stránkách Jestřebí boudy !

Jestřebí bouda slouží již léta veřejnosti zásluhou úpických turistů a jejich příznivců

Přijďte pobejt !!!

Trochu čistého vína o opilcích ve sněhu
Úterý, 14 Únor 2012 17:25
Jelikož jste si mohli někteří všimnout článků o Opilcích ve sněhu v Deníku nebo Trutnovinkách a protože řeči typu "jedna paní povídala ..." se mohou obrátit proti nám, rozhodl jsem se napsat tento článek. Ten se opírá o fakta, jelikož svědky a částečně i účastníky této události byli naši členové.
V sobotu večer bylo na Čepelce opito 5 chlapů z Radvanic. Pozdě v noci byli perzonálem chaty, z neprokázaného důvodu, vyhození bez svrchníků ven, na mráz 20 stupňů. Dva z nich měli naštěstí nápad mazat rovnou domů, zbývající se zřejmě delší dobu neúspěšně dožadovali vstupu zpět do Čepelky. Jeden z nich naštěstí volil cestu k nám na Jestřebí boudu, kde se právě zavíralo. Odtud byla volána tísňová linka. Po příjezdu policejní hlídky členové služby transportovali zbývající dva opilé a omrzlé chlapy do Jestřebí boudy. Jeden z nich již byl v kritickém stavu. Po příjezdu záchranky služba ještě pomáhala s vyproštěním jedné ze sanitek, která zapadla do sněhu.
Na stránkách Záchranné služby se v neděli objevil článek o "výjezdu na Jestřebí boudy", který se mi podařilo nechat upravit na základě telefonátu a mailu do podoby "výjezdu do Jestřebích hor". Potud tedy informace z první ruky. Doufám, že jsem je podal správně, tak jak je mám od služby.
Výbor KČT tímto zároveň děkuje službě za vzorové chování, neboť jako správní "horalé" věděli, jak se zachovat v dané situaci a možná nemalou měrou přispěli k tomu, že nedošlo k nejhoršímu. Dále apeluje na návštěvníky Jestřebích hor, aby si uvědomili, jaká nebezpečí, někdy podceňované, Jestřebí hory dokážou přinést.
 
 

Sněhový zpravodaj

Aktuální informace o sněhu na Brendách: viz online kamera.
Podrobné informace najdete na www.jestrebihory.net nebo www.rtyne.cz